ÚVODNÍ SLOVO VEDOUCÍHO REDAKTORA


Autoři: Prof. MUDr. Jaromír Astl, CSc.
Vyšlo v časopise: Otorinolaryngol Foniatr, 63, 2014, No. 4, pp. 211.
Kategorie: Úvodník

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

držíte v ruce poslední číslo časopisu v roce 2014. Tento rok byl pro nás všechny náročný. Uskutečnilo se mnoho změn v realizaci nyní již mezinárodního časopisu, která má i své „dětské nemoci “. Věříme, že kvalita časopisu vynahradí vše nejen autorům, ale hlavně Vám, čtenářům.

V letošním roce se podařilo realizovat sjezdy, kurzy a sympozia, na které jejich organizátoři mohou být právem hrdí, protože šlo o setkání, která prezentovala výsledky prací lékařů posouvající medicínu v oboru otorinolaryngologie kupředu. Mnoho kolegů završilo svá snažení obhajobou doktorského titulu, ukončilo habilitaci či profesorské řízení. Všem těmto kolegům ještě jednou blahopřejeme.

Na závěr roku 2014 si můžeme připomenout důvody, proč kultivovat medicínu, proč kultivovat společnost jak odbornou, tak i tu naši, občanskou.

Věřím, že mnozí z nás najdou dostatek odhodlání, abychom se postavili do nového roku se sílou k realizaci ušlechtilých a smysluplných cílů. Stejně jako Vy považuji i náš časopis za smysluplný. Věřím, že je pro každého z Vás motivací podělit se o výsledky své práce a nové poznatky z vědy, výzkumů či klinické praxe. Rádi bychom naplnili poslání časopisu - být nositelem poznání a edukace. Tento závazek je nyní o to větší, že se jedná o generace kolegyň a kolegů od Košic až do Aše. Proto mi dovolte poděkovat všem, kteří spolupracovali s redakcí časopisu, paní redaktorce Raušerové, všem členům redakční a ediční rady, recenzentům, autorům článků a dalším, kteří časopisu pomáhali s inzercí a propagací časopisu.

Přeji Vám všem klidné vánoční svátky v kruhu Vašich blízkých a přátel, hodně pracovních úspěchů a pohody v osobním životě po celý rok 2015.

Prof. MUDr. Jaromír Astl, CSc.

Vedoucí redaktor časopisu Otorinolaryngologie a foniatrie


Štítky
Audiologie a foniatrie Dětská otorinolaryngologie Otorinolaryngologie
Článek Rejstříky

Článek vyšel v časopise

Otorinolaryngologie a foniatrie

Číslo 4

2014 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se