Middle Ear and Mastoid Surgery


Autoři: M. Sanna;  H. Sunose;  F. Mancini;  A. Russo;  A. Taibah;  al. Falconi M. Et
Vyšlo v časopise: Otorinolaryngol Foniatr, 62, 2013, No. 2, pp. 102.
Kategorie: Recenze knihy

Thieme Verlag, 2. vydání.

Uvedená monografie je již druhým vydáním velice úspěšné knihy věnované chirurgii ucha a mastoidu. Tato publikace shrnuje praktické znalosti o této chirurgii na 601 stranách, obsahuje velmi dokonalou a technicky vynikajícím způsobem zpracovanou fotodokumentaci a celkem obsahuje 1632 ilustrací a obrázků. Autoři stejně jako v prvním vydání vytvořili učebnici zahrnující nejen anatomii a zobrazovací metody, přípravu operačního sálu a požadavky na anestezii, ale i učebnici základů chirurgie v oblasti ucha z hlediska základních principů.


Značná pozornost si zasluhuje kapitola (a tato kapitola je velmi originální), která je věnovaná rozhodovacímu procesu chirurga. Tedy nejen diferenciální diagnostice, ale především charakteristice rozhodnutí pro určité chirurgické postupy a možná řešení problémů.

Modernost této knihy lze charakterizovat na kapitolách věnovaných canal wall up a canal wall down tympanoplastikám. Domnívám se, že tato učebnice je vhodná a téměř nezbytná pro každého otochirurga. Mladí kolegové zde naleznou chirurgické postupy, jež jsou popsány krok po kroku s velice dobře zpracovanou fotodokumentací.

Prof. MUDr. Jaromír Astl, CSc.


Štítky
Audiologie a foniatrie Dětská otorinolaryngologie Otorinolaryngologie
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se